Séria kvalitných komiksových plagátov od Tomáša Olekšáka

Séria kvalitných komiksových plagátov od Tomáša Olekšáka

Nedávno sme narazili na zaujímave digitálne maľby z oblasti fun art, ktoré prezentujú fiktívne filmové a komiksové postavy. Pri bližšom pohľade sme si všimli, že pochádzajú zo Slovenska a ich autorom je Tomáš Olekšák, o ktorom sme už na našom webe písali. Opýtali sme sa ho preto na tento projekt trošku viac.

„Ahojte, volám sa Tomáš Olekšák a momentálne pracujem ako concept artist a illustrator na voľnej nohe. Túto sériu plagátov som pôvodne začal kresliť po večeroch popri práci, chcel som trochu zmeniť každodennú rutinu a zlepšiť svoju techniku na kreslenie. V poslednom čase mám oveľa radšej vedľajšie alebo menej známe komixové postavy, ľudia im venujú menej pozornosti a pritom ich sprevádza kopec zaujímavých príbehov. Často potom dostanem chuť si ich nakresliť.“

„Spôsob akým to robím je rozdelený asi do štyroch hlavných krokov, vždy začnem hrubou skicou kde veľmi nesledujem detaily, len sa snažím zachytiť nápad, čo mám v hlave. Potom skicu vyčistím a nakreslím čistý lineart, vyplním ho farbami a na samostatnej vrstve si pripravím tiene, ktoré potom prekryjem s ilustráciou cez multiply mód vo Photoshope.“ uviedol pre Sketcher Tomáš.

Pridať komentár