Šikovné free pluginy pre Photoshop, ktoré by mal mať vo svojej zbierke každý grafický dizajnér (2.časť)

Šikovné free pluginy pre Photoshop, ktoré by mal mať vo svojej zbierke každý grafický dizajnér (2.časť)

V predošlom článku, sme vám priniesli prvú dávku šikovných free pluginov pre Photoshop a dnes by sme chceli na to nadviazať. Veríme, že sa vám rozšírila zbierka „záchrancov“ situácie, ako sme pluginy v minulom diely nazvali a možno sa tak stane aj po dnešnom, druhom diely. Tak poďme na to.

1. Layrs Control2

Tento plugin obsahuje kolekciu skriptov, ktoré vám značne uľahčia prácu s „vrstvami“. Ideálne ak pracujete s množstvami vrstiev a potrebujete ich mať pod palcom. Určite stojí za vyskúšanie.

plugin1Zdroj: hongkiat.com

 

2. Transform Each

Jedna z funkcií, ktorá chýba vo Photoshope, je známa „Illustrátorská“ funkcia „Transform Each“. Tento pluginík to hravo zvládne. Je to super pocit, ak môžete otáčať viacero prvkov, meniť ich veľkosť bez toho, aby ste to robili po jednom, každý element zvlášť.

plugin2Zdroj: hongkiat.com

 

3. Ditto

Ak chcete umožniť Photoshopu použitie premenných pre atribúty ako sú farby, veľkosť písma, farbu písma a iné, určite vyskúšajte plugin Ditto. Je to celkom pecka.

 

12-ditto-photoshop-pluginZdroj: hongkiat.com

 

4. CSS3Ps

Ako už z názvy vyplýva, plugin má na starosti konvertovanie vrstiev do CSS3 štýlu. Stačí označiť vrstvy, stlačiť magický button a je to.

plugin 4

Zdroj: hongkiat.com

 

5. Pixel2Vector

Tak toto je fakt paráda. Plugin dokáže previesť ľubovoľnú „pixelovú“ grafiku do scalable vektora. Jediným kliknutím. Nájdete tam aj ďalšie funkcie, z ktorých vám určite zaplesá vaše dizajnérske srdce.

plugin5

Zdroj: hongkiat.com

 

6. Font Awesome

Ďalšia skvelá súčiastka do Photoshopu. Jedná sa o celkom robustný vyhľadávač ikoniek priamo vo Photoshope. Ušetrí vám kopec času.

plugin6Zdroj: hongkiat.com

 

7. UberColumn

Je celkom bolestivé ak chcete spraviť mockup webu, na ktorom potrebujete 2 stĺpce a každý ešte zvlášť nejak špeci upraviť, zarovnať, prispôsobiť a podobne. Tu vám tento šikovný modul podá pomocnú ruku a zbaví vás pár šedín.

plugin 7Zdroj: hongkiat.com

 

 

Tak, to bolo na pre tento krát všetko z našej strany, čo sa týka pluginov. Určite ich budeme aj naďalej sledovať, aby nám nič neušlo. Samozrejme, ak by ste o niečom super vedeli aj vy, podeľte sa s nami aj s ostatnými v komentároch tu na webe alebo aj na Facebook-u.

 

 

Zdroj, foto: hongkiat.com

 

Pridať komentár