Slovenky vymysleli nový hashtag, ktorý ovládol slovenský Instagram. Čo sa za ním skrýva?

Slovenky vymysleli nový hashtag, ktorý ovládol slovenský Instagram. Čo sa za ním skrýva?

Hashtagy. Mriežka, ktorá vo svete online komunikácie znamená niekedy veľmi veľa, no pri nesprávnom používaní tohto elementu, môžete dosiahnuť pravý opak. Denno-denne sme sme svedkami toho ako značky, či jednotlivci doslova „nahádžu“ vedľa seba zhluk hashtagov v domnení, že robia správnu vec. No nie je tomu tak.

Hneď na úvod musíme poznamenať, že hashtagy sa najviac rozšírili práve vďaka Instagamu, či Twitteru, kde plnia dôležitú funkciu a na iných miestach momentálne nemajú skoro žiadny význam. Dokonca ani na Facebooku.

Ich funkcia je relatívne obmedzená, no aj vďaka tomu môže pre jednotlivcov alebo značku znamenať veľa. Čím viac sú unikátnejšie, tým lepšie. Ľudia si vás vďaka nemu môžu spojiť s konkrétnou značkou, kampaňou, vašim sloganom, či posolstvom.

Práve o šírení posolstva bude hashtag, ktorý sa dnes teší veľkej popularite hlavne medzi našimi nežnejšími polovičkami.

 

Zdroj: Instagram

#slovenkadna

To je on. Rýdzo slovenský hashtag, ktorý je tu s nami pomerne krátko, no aj napriek tomu sa momentálne teší veľkej popularite, hlavne medzi Slovenkami. Za týmto hashtagom sa však skrýva trochu viac ako by ste možno čakali. Nejde len o bezduché označenie fotografie. Nesie v sebe hlbšie posolstvo, ktorým chcú autori zmeniť vnímanie ženskej krásy.

Vyzýva totiž mladé Slovenky, aby ukázali svoju skutočnú krásu, lebo každá jedna žena je naozaj krásna. Nezáleží na tom, či sa smeje, plače, bojuje, trápi sa…

Žiadne provnávanie, žiadne rebríčky najkrajších Sloveniek. Nič. Každá jedna je #slovenkadna. Naše ženy sú predsa inšpiratívne, nádherné a sú pre svoje okolie obrovskou inšpiráciou ako byť lepším človekom. Zapoj sa aj ty!

🌻🌸💮 #slovakgirl#summertime#flowers#slovenkadna 🤗

A post shared by Emma Ondrejmišková (@emmanuelkaa) on

 

Ďalšie populárne hashtagy na slovenskom Instagrame

 

#dnesnosim/cestujem/jem/obuvam…

Dnes už asi „zľudovený“ hashtag, ktorý si obľúbila lifestylová komunita po celom Slovensku. Okrem samotných hashtagov, má každý z nich aj vlastnú Facebook stránku, kde autori pridávajú dané fotografie označené konkrétnym hashtagom alebo repostujú na svoje Instagram kontá, ktoré majú dokopy vyše 500-tisíc followerov.

Konkrétne hashtagom #dnesnosim, ktorý je najpopulárnejší z tejto skupiny, je do dnešného dňa označených vyše 400-tisíc príspevkov.

Čo z toho môžete mať vy ako značka? Ak sa pohybujete napríklad vo svete módy, či cestovania, máte pomerne veľkú šancu, že vaše produkty môže obrovský počet ľudí z vaše cieľovej skupiny.

 

#bratislava

Asi nikoho neprekvapí, že medzi najpopulárnejšie hashtagy patrí práve ten z nášho hlavného mesta. Počet takto označených príspevkov je na úrovni vyše 1,2 milióna. Samozrejme, tento hashtag nepoužívajú len Slováci, no je o to sympatickejšie, že naše hlavné mesto navštevuje aj čoraz viac turistov.

#City #of #my #life #Bratislava #view #love #it #UFO #observation #deck

A post shared by 7speedy7 (@7speedy7) on

#festivalovehashtagy

Leto je v plnom prúde a ľudia z celého Slovenska navštevujú rôzne festivaly. Chcú však, aby ste o ich výletoch vedeli aj vy. Dlhodobo v tejto kategórii vedie hashtag #pohodafestival, ktorý patrí nášmu najväčšiemu festivalu.

Ak sa však zajtra chystáte na Festival Grape, nezabudnite na #grape17, pretože tí, ktorí tam nebudú môcť byť sa vám určite poďakujú ;)

 

 

A ktoré hashtagy používaš najradšej ty? 

 

 

 

Pridať komentár