Slovenská banka kašle na klasický PIN kód. Prináša prihlasovanie cez smajlíky

Slovenská banka kašle na klasický PIN kód. Prináša prihlasovanie cez smajlíky

365.bank, ktorá aktuálne funguje vo svojej beta prevádzke, prináša novinku na slovenský trh. Verejnosti odkazuje, aby zabudli na PIN kód, pretože do mobilného bankovníctva prichádza nová značka, ktorou je PIE kód – Personal Identification Emoji.

PIE kód je kombináciou štyroch obrázkov emodži a predstavuje novú alternatívu klasického PIN-u. Je doplnkom biometrického prihlasovania cez odtlačok prsta alebo Face ID. Podľa banky je krajší, ľahšie zapamätateľný, ale hlavne bezpečnejší ako PIN.

Zdroj: 365.bank

„V poslednom čase sa veľa hovorí o emodži marketingu. Keďže sme mobilná banka, komunikácia pomocou emodži je pre nás prirodzená, našli sme však pre ne aj praktické využitie. Náš PIE kód slúži na prihlásenie do 365 appky a na autorizáciu platieb. Emodži tak pomáhajú zlepšiť bezpečnosť a používateľský zážitok klientom. Podarila sa nám nevšedná vec, zladiť záujmy marketingu a security, aby sme priniesli klientom niečo, čo si, verím, naozaj obľúbia,“ vysvetľuje head of 365.marketing Juraj Šnirc.

V rámci PIE kódu si môžete vybrať kombináciu štyroch z celkových 34 emodži. Prináša až 1,3 mil. rôznych možností, čo je133-násobne viac ako PIN. Dokonca je bezpečnejší ako 6-miestny PIN. Ocenia ho pritom aj tí, čo uprednostňujú prihlasovanie odtlačkom prsta alebo Face ID, pretože PIN-u by sa človek nikdy úplne nevyhol. Aj v takýchto prípadoch sa otvára priestor práve na PIE ako alternatívu PIN-u.

Zdroj: 365.bank

365.bank v PIE kóde využíva vlastné, prekreslené ikony, ktoré vychádzajú zo štandardných emodži v smartfónoch. Niektoré z nich sú aj úplné nové, navrhnuté špeciálne pre 365.

 365.bank, ako prvá „mobile first“ banka u nás, odštartovala v máji tohto roka beta verziu svojej mobilnej aplikácie pre prvých 2x 365 betatesterov. Čoskoro ju sprístupní ďalším používateľom, a to počas festivalu Grape.

Pozvánku na vstup do bety bude možné získať v zóne 365 či už priamo na festivale alebo vo vybraných termínoch na námestiach v Košiciach a v Banskej Bystrici. Banka zároveň pracuje na tom, aby čoskoro spustila svoju aplikáciu aj do ostrej prevádzky.