Slovenské galérie, ktorých návštevu by si nemal vynechať: Synagóga Trnava

Slovenské galérie, ktorých návštevu by si nemal vynechať: Synagóga Trnava

Minulý týždeň sme ti ukázali jednu z ďalších galérií, ktoré na Slovensku máme a oplatí sa ju navštíviť. Aby to nebolo stále len o Bratislave, kúsok sa posunieme a povieme si niečo o Centre súčasného umenia, Synagóga Trnava.

Galéria je sama o sebe umeleckým dielom, keďže jej prenechala svoje priestory budova bývalej židovskej synagógy. Iste mi dáte za pravdu, že takéto priestory stoja za obzretie, aj bez toho, aby tam boli vystavené obrazy. Takto to máte s bonusom.

Zdroj: Trnavský rínek

Synagóga nie je len galériou, ako už z názvu možno tušiť. Konajú sa tu rôzne akcie, ako napríklad Pecha Kucha, vianočný Trnavský Rínek, taktiež tu už niekoľko umelcov odohralo svoje koncerty. V minulosti sa v týchto magických priestoroch konal aj multimediálny festival Lovely Experience.

Momentálne máte možnosť v Synagóge vidieť výstavy Anton Čierny: Môj domov je “vlhká hmlistá krajina” a Za krížom – výstava súčasnej dokumentárnej fotografie. Vstupné do galérie pre dospelého číní 1,20 € a zľavnené 0,80 €. Keď budeš dostatočne nasýtený umením, stačí prejsť do uličky vedľa a v priestoroch ďalšej bývalej synagógy, v rámci kaviarne Synagóga café, si môžeš dať kávičku.

Zdroj: FB Malý Berlín
Zdroj: muzeum.sk

Pridať komentár