Slovenské nováčikovské štúdio prináša mobilnú obmenu klasickej hry z 90. rokov Arkanoid

Slovenské nováčikovské štúdio prináša mobilnú obmenu klasickej hry z 90. rokov Arkanoid

Či ste mladší alebo starší, veľkí alebo malí, je možné, že si pamätáte na klasickú hru z 90. rokov s názvom Arkanoid. Jej jednoduchý princíp oslovil veľké množstvo ľudí, aj keď sa v jej podstate jedná iba o odrážanie guličky a ničenie tehličiek nad platformou.

Slovenské nováčikovské štúdio Hipstersaurus Rex prináša obmenu tejto známej hry, ktorá obsahuje niekoľko noviniek oproti klasickej verzii. V prvom rade sa jedná o spôsob ovládania a celkovú hernú mechaniku, keďže jednotlivé kocky sú usporiadané do kruhu a vy sa snažíte pohybom po obrazovke natočiť ich tak, aby ony narazili na guličku (niečo ako arkanoid do kruhu).

 

shape1

 

Shape Hunt obsahuje dva typy herných módov – Endless, ktorý môžete hrať donekonečna a Limited, ktorý je časovo ohraničený. Nenájdete tu žiadne ďalšie levely, do ktorých sa môže prebojovávať, keďže táto hra je nadizajnovaná na formu endless runnera. Oba typy levelov fungujú na princípe, že po zničení vnútorného kruhu sa automaticky pridá ďalší na jej koniec. Vďaka tejto mechanike je zaručené, že hru môžete hrať do sýtosti (alebo pokiaľ vás neomrzí).

 

shape2

 

Ak by sa to niekomu zdalo až príliš jednoduché, v nastaveniach si môžete zmeniť obťažnosť a tým pádom znáročniť hru. Zvoliť si môžete zo štyroch možností – Easy, Medium, Hard a OMG. Každá so sebou prináša zmenu rýchlosti loptičky, ako aj zníženie časového limitu (v Limited móde). Aby bol herný zážitok vybalancovaný a férový, čím náročnejšia hra, tým väčší počet bodov dostane hráč na jej konci.

Táto hra neobsahuje žiadne statické reklamy, ktoré by hráčov obťažovali a ničili im herný zážitok. Namiesto toho sme zvolili iný postup, a to odmeňovanie za videoreklamu. Hráčovi sa nikdy nezobrazí a ani nespustí žiadna reklama, pokiaľ na ňu sám dobrovoľne neklikne, a automaticky po dokončení prehliadania dostane nejakú odmenu. Je to férové voči každej strane.

 

shape3

 

Čo sa týka IAPS, sú v tejto hre zakomponované mikrotransakcie. Avšak je nutné povedať, že sú len ako možnosť, nie povinnosť, keďže IAPS nijakým spôsobom neovplyvňujú ani hernú mechaniku, ani herný proces a všetko, čo sa dá kúpiť za mikroplatby, môže byť získané aj iným, nespoplatneným spôsobom.

 

shape4

 

Do budúcnosti sa plánujú grafické vylepšenia hry, ako aj pridanie nových funkcií (napr. tabletový mód, ovládanie na štýl rulety a iné). Plánuje sa aj rozvoj na iné platformy, avšak to je zatiaľ dlhodobejší cieľ. Všetky chyby a bugy sa budú promptne riešiť.

 

Tejto hre od slovenských tvorcov držíme palce a prajeme jej úspech.