Spoločnosť Lyft cestuje spolu s Jeffom Bridgesom späť v čase až do roku 1836. Vznikla z toho táto dokonalá kampaň

Spoločnosť Lyft cestuje spolu s Jeffom Bridgesom späť v čase až do roku 1836. Vznikla z toho táto dokonalá kampaň

To muž vymyslel koleso. Muž taktiež prvý chodil po mesiaci a samozrejme to muž ti zavolal v piatok večer auto do East Village, keď ste nemohli zohnať žiadny taxík, aby zachránil váš život. To sú niektoré z najdôležitejších udalostí v histórii ľudskej dopravy podľa Lyft, ktorej nová veľká kampaň mala debut počas zápasu NFL minulú nedeľu.

Zdroj: Lyft/W+K NY

Je to prvá 360-stupňová, plne integrovaná kampaň v histórii päťročnej spoločnosti, ktorá získala v posledných mesiacoch významný podiel na trhu, pretože jej hlavný rival Uber utrpel sériou bolestivých kríz, ktoré si v značnej miere sám zavinil.

Agentúra Wieden+Kennedy pripravila pre spoločnosť Lyft, naozaj skvelú kampaň, ktorej súčasťou bola aj séria spotov. V prvom spote „Riding West“ Jeff Bridges hovorí niekoľko ponaučení o dôležitosti výberu, ktoré sú dnes rovnako relevantné ako v prípade vagónových vlakov začiatku 19. storočia.

Cieľom spoločnosti Lyft je rozšíriť svoje publikum a povzbudiť niektorých zákazníkov, aby prehodnotili službu, o ktorej si mysleli, že vedia všetko, no opak je pravdou.

Ďalšie spoty v kampani, ktoré budú distribuované prostredníctvom digitálnych a sociálnych kanálov, spracujú nasledujúce témy:

 

Na pozadí celej kampane je aj skvelá porcia OOH, ktorá bola o niečo viac špecifickejšia, vyzdvihuje benefity zdieľanej jazdy a opisuje niektoré z problémov, s ktorými sa denne stretávame pri jazde autom.

Vice prezident a Creative Director spoločnosti Lyft sa ohľadne spolupráce s agentúrou Wieden+Kennedy pre portál Adweek vyjadril nasledovne:

„Keď sme oslovili Wieden + Kennedy, chceli sme uchopiť celú našu históriu a ducha, ktorého sme v Lyft vybudovali a celý „balík“ vykopnúť rýchlosťou svetla do sveta. A to všetko zábavným spôsobom. Myslím, že sa nám to naozaj podarilo“

Zdroj: Lyft/W+K NY
Zdroj: Lyft/W+K NY
Zdroj: Lyft/W+K NY
Zdroj: adweek.com