Spoločnosť učí deti programovať vďaka čarovnému prútiku Harryho Pottera

Spoločnosť učí deti programovať vďaka čarovnému prútiku Harryho Pottera

Technologický startup Kano vytvoril zaujímavú pomôcku, s ktorou sa deti hravo učia programovať. V rámci svojho projektu spojil sily s Warner Bros a vytvorili tak sadu s čarovným prútikom.

Kano sa zameriava na výrobu produktov, ktoré učia deti hravou formou základy programovania. Jednou z nich je aj táto sada. Nie je to úplne jednoduché, deti si najprv musia prútik zložiť podľa návodu. Následne stačí nainštalovať aplikáciu a začať čarovať. Teda učiť sa základy kódovania.

Úloh pre deti je viac ako 70 sa nachádzajú sa medzi nimi rôzne čarovné zaklínadlá, ktoré používal aj sám Harry. Nechýbajú tekvice, Zakázaný les a samotný Rokfort, jednoducho všetko, čo k tomuto príbehu neodmysliteľne patrí. Zariadenie je vybavené gyroskopom, akcelerometrom a magnetometrom, pomocou ktorých je možné presne sledovať pohyb prútika v priestore a určiť, či malý kodér splnil úlohu.

Sadu je možné predobjednať si za 99, 99 libier, oficiálne bude dostupná až 1. októbra v USA, Kanade, Veľkej Británii, Austrálii a Novom Zélande.

Zdroj: theverge.com