Velkopopovický Kozel si vymodeloval spot poctivo ručne. Pozri sa, ako vznikal

Velkopopovický Kozel si vymodeloval spot poctivo ručne. Pozri sa, ako vznikal

Agentúra Triad ukázala, ako šikovne sa dá popasovať aj s náročným zadaním pre značku Velkopopovický Kozel. 3D modelovanie v spote zvládli kreatívci urobiť bez použitia efektov.

Poctivá remeselná práca sa dnes skutočne cení. Na tejto myšlienke postavila značka Velkopopovický Kozel svoju aktuálnu kampaň. Poukazujú na to, že stále existujú tí praví a poctiví remeselníci, ktorí pre svoju prácu žijú. Spolu so značkou Kozel už tretím rokom hľadajú práve takých remeselníkov.

Spot vytvorili tak, že sa vrátili ku koreňom animácie. Nepoužívajú žiadne 3D efekty, práve naopak, klip bol vytvorený snímka po snímke. Väčšina modelov je vyrobená z dreva alebo papiera.

Všetko, čo natáčali je inšpirované skutočnými udalosťami. Jeden príbeh pochádza z Česka a druhý zo Slovenska. V českej verzii autori kaplnku vytvorili podľa predlohy v Křekově a dali si záležať aj na postavičke tesára . Slovenská verzia bude uvedená v máji a bude mať aj slovenského remeselníka. 

Zdroj: triad.cz

 

Na sociálnych sieťach týmto počinom vzbudili pozitívnu vlnu reakcií. Tesár Roman mal takú radosť, že ľuďom na Facebooku ďakoval osobne. Veľmi rád by si ale doma vystavil model kaplnky ako pamiatku. V Triade sa rozhodli, že mu to samozrejme pošlú a odmenia ho za poctivú prácu.

Zdroj: triad.cz
Zdroj: Vítek Beneš – Triad.cz