Táto google appka nájde tvojho dvojníka vo výtvarnom umení

Táto google appka nájde tvojho dvojníka vo výtvarnom umení

V dobe sociálnych médií sa stále mení spôsob akým interagujeme s umením, keďže svet je stále viac prepojený. Snapchat v múzeu či memes menia maľby a sochy na zábavné diela, ktoré ako keby existovali odjakživa. Avšak teraz ti chceme predstaviť appku od Google Arts and Culture.

S touto appkou si môžeš vychutnať historické umenie skrz technológiu. Táto appka, aj keď už existuje od roku 2016, nedávno pridala zábavnú funkciu, ktorá spáruje tvoju selfie s dvojníkom s nejakého umeleckého diela.

(Pozn.: v súčasnosti táto funkcia ešte nie je dostupná v našej krajine, môžeš ju využívať, ak sa náhodou vyberieš do USA. Ako ale poznáme Google, o nejakú dobu si ju nepochybne budeš môcť vyhutnať aj u nás.)

Appka sa používa nesmierne jednoducho. Hneď po stiahnutí budeš vyzvaný na urobenie selfie fotky. Následne ju spáruje s niekoľkými maľbami vo viacerých umeleckých štýloch, ktoré majú esenciu tvojho vzhľadu. Niektoré z návrhov sú veľmi lichotivé. Iné zasa nie až tak veľmi. No tieto uletené porovnania sú podstatou tej zábavy.

Takže ako Google nájde tvojho dvojníka? Appka používa automatizovanú analýzu obrázku, ktorá porovnáva podobnosti tvojej tváre s tisíckami umeleckých diel, ktoré sú zdieľané Googlom od múzeí a inštitúcií po celom svete.

Aj napriek absencií tejto funkcie, v appke nájdeš mnoho zaujímavého obsahu. Nájdeš v nej veľké množstvo zaujímavých článkov, máš po ruke skvelé vysvetlenie rôznych umeleckých slohov a štýlov, historické udalosti, podrobný popis mnohých umelcov. Ak práve nemáš vo vrecku nazvyš na nášvtevu Louvre, nájdeš tu umelecké diela vo vysokom rozlíšení, virtuálne prehliadky galérií či 360°videá, na ktorých sa ti rozhýbe obraz pred očami. Must have každého nadšenca pre umenie.

Zdroj: mymodernmet