Táto škola má za sebou fantastický rebranding, ktorý z nej urobil prvotriednu súkromnú školu

Táto škola má za sebou fantastický rebranding, ktorý z nej urobil prvotriednu súkromnú školu

Lomonosov je súkromná škola plná histórie vzdelávania a ktorá si dala za cieľ stať sa medzinárodnou školou v pravom slova zmysle. Ponúka akreditované študijné programy a v súčasnosti je domovom pre množstvo zahraničných študentov. A ku svojmu 25. výročiu sa rozhodla urobiť niečo aj so svojou vizuálnou identitou.

Zdroj: Lomonosov School

V roku 2017 škola Lomonosov oslavuje 25. výročie. A na to, aby sa na tento moment nezabudlo, rozhodli sa pristúpiť k vytvoreniu novej korporátnej identity. Prvá verzia bola vytvorená samotnými študentmi a učiteľmi pôsobiacimi na tejto škole. Vytvorili elementy, ktoré predstavujú intelektuálne hodnoty. Napríklad štít, strom znalostí, zvieratá (medveď je symbol Ruska, jeleň je symbolom mesta Nizhny Novgorod), vlajku zobrazujúcu sútok riek v meste Nizhny Novgorod, štvorcová akademická čiapka. Pri dizajne sa inšpirovali viacerými technikami rytectva.

Výber elementov bol kľúčom pre pochopenie histórie tejto súkromnej školy Lomonosov. Aby zdôraznili špeciálny prémiový status školy, dizajnéri venovali veľa pozornosti aj technológii tlače a kvalite papiera.

Toto je naozaj vizuálna identita prvotriednej  kvality. Ktorá z našich slovenských škôl má podľa vás k tomu najbližšie? Dajte nám vedieť v komentároch…

Zdroj: behance

 

Pridať komentár