Táto webstránka uhádne tvoje meno

Táto webstránka uhádne tvoje meno

Ak si myslíš, že si opatrný, čo sa týka tvojich osobných údajov a urobil si všetky potrebné kroky na ochranu svojej online identity, táto webstránka ťa presvedčí o opaku. Oilsjt Analytica si myslí, že môže uhádnuť, kto si, v menej ako 15-tich náhodných otázkach.

Cambridge Analytica by mala byť posledným varovným znamením, aby si pochopil, že tvoje osobné údaje už boli zdieľané po celom webe. Poučil si sa však? Pravdepodobne nie. Oilsjt Analytica použilo stovky tisíc používateľov za menej ako týždeň.

Etický hacker Inti De Ceukelaire sa stavil, že dokáže odhadnúť vašu skutočnú identitu v 15 úplne náhodných otázkach. Webová stránka ťa nevyzve, aby si sa pripojili prostredníctvom sociálneho doplnku. Tak to vyzerá ako strašidelné kúzlo, keď v 80 % prípadoch uhádne tvoje skutočné meno

Zdroj: inti.io/oilsjtanalytica

Stránka sa ťa napríklad opýta aké jedlo máš rád, či máš deti alebo domáce zvieratá, a dokonca ktoré zo štyroch slov je pre teba najpríťažlivejšie. Úplne náhodné. Napriek tomu ťa dostane.

Našťastie to bol dobre zorganizovaný aprílový žart. Tvoje údaje neboli nikdy uložené ani zdieľané, ale ukazuje sa, že sa nikto z nás sa nepoučil, aj po prevalení škandálu Cambridge Analytica.

Pozri sa ako to fungovalo na tweete nižšie:

Zdroj: wersm.com