Tento umelec konečne odhalil svetu, na čom pracoval posledných 20 rokov

Tento umelec konečne odhalil svetu, na čom pracoval posledných 20 rokov

Tibetskí budhisti majú tradíciu výroby prepracovaných umeleckých diel z farebného piesku a po ich dokončení, sfúknu všetok piesok do rieky. Tento rituál ukazuje ich vieru v pominuteľnosť života. Na druhej strane sveta, muž zo Švédska vytvoril ďalšiu formu dočasnej techniky tým, že vytvoril hudbu z ľadu. Pred 20 rokmi, Tim Linhart vytvoril jeho prvý „ICEstrument“ na vrchu zasneženej hory a jeho posadnutosť ho viedla k vytvoreniu celého zmrznutého orchestra a Komornej sály.

OR1Zdroj: icemusic.se

V meste Lulea vo Švédsku, Linhart vytvoril svoju vlastnú iglu-koncertnú sálu, kde hudobníci hrajú so sláčikovými a bicími nástrojmi vyrobenými z ľadu. Jedným z hlavných problémov s implementáciou ľadového orchestra je, že nástroje sa nakoniec rozladia kvôli telesnému teplu účinkujúcich a divákov. To viedlo Linharta k vytvoreniu jedinečného odvetrávacieho systému v jeho ľadovom divadle, ktorý filtruje telesné teplo von z iglu.

Ice MusicZdroj: icemusic.se

Linhartove ľadové nástroje majú krásny zvuk, ktorý hrajú na pozadí nášho hlbokého prepojenia s vodou. „Ľadový nástroj je vyrobený zo zamrznutej vody, my sme stvorení z roztopenej vody. A toto fyzické prepojenie otvára dvere k duchovnému spojeniu,“ hovorí vo videu nižšie. Linhart verí, že jeho jedinečná umelecká snaha sa môže nakoniec dotknúť ľudí na celom svete. „Definícia mágie je pre mňa neuveriteľná, ale deje sa,“ hovorí.

Zdroj: www.good.is

Pridať komentár