Už aj návrhárka Lenka Sršňová je svetová

Už aj návrhárka Lenka Sršňová je svetová

Všetci účastníci konferencie Resco.next 2018 v Atlante dostanú unikátnu tašku a tričko z dielne známej slovenskej návrhárky.

Kto je Lenka Sršňová

Jej pestrofarebné modely si nemožno pomýliť s iným návrhárom. Získali mnoho ocenení, napríklad v súťaži Národná cena za Produktový dizajn 2015, Cena Nadácie Tatra Banky (2016), alebo ocenenie Fashion LIVE! DESIGNER 2015. Taktiež ich veľmi hrdo nosí speváčka Katarzia a mnoho ďalších.

Lenka Sršňová patrí k perspektívnej mladej generácii slovenských návrhárov. Vyštudovala VŠVU v Bratislave a študovala aj vo Fínsku. Nasledovala stáž v štúdiu slávneho návrhára Jeana Charlesa de Castelbajaca v Paríži.

Čo má spoločné konferencia a návrhárka?

Resco, líder na trhu mobilných riešení pre Microsoft Dynamics 365 a Salesforce sa spojil so štúdiom návrhárky Lenky Sršňovej. Oblečenie z jej dielne budú nosiť členovia tímu Resco na konferenciách a výstavách. V spolupráci však išli ešte ďalej. Každý účastník konferencie Resco.next 2018 v Atlante rovnako, ako aj účastníci Resco.next v Amsterdame v oktbóbri 2017, dostane unikátny kúsok módneho umenia v podobe jedinečné trička a tašky.

„Pri dizajne na mieru pre klienta si vždy zadefinujem niekoľko bodov, ktoré musím rešpektovať. Odrážam sa od potreby a predstavy klienta. Výsledný dizajn ovplyvňuje to, čomu sa venuje, na aký účel sa produkty budú používať, kto je cieľová skupina… Je treba rešpektovať mnoho faktorov. Niekomu to môže pripadať obmedzujúce, no mňa baví aj táto poloha dizajnu. Páči sa mi, že sa moja práca prostredníctvom takýchto spoluprác dostáva k rôznym ľuďom. Som spokojná s výsledkom spolupráce a teším sa pozitívnym reakciám z terénu. Zdá sa, že dizajn sa páči a splnil to, prečo ma Resco do projektu zavolalo. Teraz je tím Resco na konferenciách neprehliadnuteľný,“ dodala Lenka Sršňová.

„Začínali sme s tričkami, šatami a košeľami pre tím Resco, ktoré mali nosiť na konferencie a iné udalosti. Pre Resco sme vytvorili dizajn na mieru a produkty sa vyrobili v malej limitovanej sérii. Doteraz sa produkcia modelov a menších zákaziek diala v našom domovskom ateliéri. Pri Rescu sme boli nútení nájť externú dieľňu, zameranú na malosériovú výrobu. Rozšírili sme si aj portfólio do

dávateľov, nakoľko sme mali špeciálne požiadavky na materiál a produkty, ktoré v našej ponuke ešte neboli. Najviac ma však prekvapilo, že si Resco vybralo ako dizajnéra práve mňa a môj tím. Mám veľa šikovných kolegov, ktorí by sa takej spolupráci tešili, preto si vážim dôveru, ktorú nám Resco dalo. Som známa výstrednými a veľmi farebnými kolekciami a to môže klientov niekedy odstrašiť.,“ vysvetľuje Lenka Sršňová.

 

Zdroj: TS

Pridať komentár