Už onedlho budeš môcť na Instagrame dať follow aj na hashtagy. Tešíš sa?

Už onedlho budeš môcť na Instagrame dať follow aj na hashtagy. Tešíš sa?

Instagram testuje novú funkcionalitu, ktorá umožní používateľom kliknúť follow na hashtagy. Žeby to bol nástroj, na ktorí mnohí naozaj tak dlho čakali?

Keď sa Instagram posunul od chronologického feedu k tomu riadenému algoritmom, ľudia spočiatku nereagovali dobre. No dnes je treba priznať, že naše feedy sa stali o niečo viac zaujímavejšími a pútavejšími. Pre mnohých to bol spôsob ako objaviť nový content. A táto nová funkcia môže tento proces novoobjavovania naozaj boostnuť.

Following hashtagov by mohlo byť to, čo na Instagrame doteraz chýbalo. Ak ťa zaujíma niche téma, alebo ťa len vždy poteší vidieť najnovšie #cutepuppies či #catstagram posty, tak toto je funkcionalita práve pre teba.

Ako prvý si túto funkcionalitu všimla social media konuzultantka z UK, Pippa Akram.

Zdroj: Pippa Akram

Je samozrejmé, že táto nová funkcia je aj silným marketingovým nástrojom. Okrem toho, že ti to pomôže objavovať stále nový obsah, s pomocou tejto funkcie budeš môcť lepšie pochopiť úroveň engagementu pre každú z týchto tém/hashtagov na dennej báze a to, či sa vôbec oplatí naskočiť na daný trend alebo nie.

Táto funkcionalita je stále vo fáze testovania a neustále sa sprístupňuje väčšiemu množstvu používateľov.

Zdroj: wersm

Pridať komentár