Už tieto Vianoce si môžeme pozrieť veľkolepý historický film z produkcie bývalého Rakúsko-Uhorska

Už tieto Vianoce si môžeme pozrieť veľkolepý historický film z produkcie bývalého Rakúsko-Uhorska

Mária Terézia je dvojdielny historický film. Produkujú ho televízie bývalého Rakúsko-Uhorska. Film zobrazuje slávnu cisárovnú, ktorá je nekompromisnou panovníčkou, milujúcou matkou, ale aj milovanou manželkou. 

Zdroj: YouTube

Dôvodom vzniku tohto filmu je 300. výročie narodenia rakúskej cisárovnej, ktorá bola zároveň uhorskou a českou kráľovnou, respektíve panovníčkou celej Rakúsko-Uhorskej monarchie. Ako sme už avizovali, film vznikol v spolupráci štyroch verejnoprávnych televízií, a to českej televízie (ČT), maďarskej MTVA, rakúskej ORF a slovenskej RTVS. Diváci budú mať možnosť znova prežiť túto krásnu historickú éru už počas týchto vianočných sviatkov.

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník sa pre TASR vyjadril nasledovne:

„Za posledných 30 rokov je to najväčší a najvýznamnejší koprodukčný projekt televíznej časti RTVS. Som veľmi rád, že je to projekt, ktorý hovorí o tom, že boli sme súčasťou veľkej ríše, ktorá má svoju významnú históriu a ktorá ovplyvnila vývin, význam a historické rozvíjanie sa štyroch krajín.“

„Všetci televízni diváci, ktorí ho zhliadnu počas vianočných sviatkov, budú mať nezabudnuteľný zážitok a takýto zážitok z produkcie Slovenskej televízie, dovolím si tvrdiť, nemali uplynulých 20 rokov,“ dodal Rezník.

Trailer k filmu si môžete pozrieť nižšie:

Zdroj: TASR

Pridať komentár