V bezpečnostom videu Turkish Airlines hviezdia LEGO postavičky

V bezpečnostom videu Turkish Airlines hviezdia LEGO postavičky

Letecké spoločnosti dlhdobejšie bojujú s tým, že o ich bezpečnostné videá ľudia nepozerajú. A tak sa s nimi musia kreatívne pohrať. Aktuálne si to za úlohu dala spoločnost Turkish Airlines.

S návodom, ako si majú cestujúci správne zapnúť pas alebo upevniť kyslíkovú masku, im v inštruktážnom videu majú vysvetliť postavičky zo stavebnice LEGO. Konkrétne Emmett a Wildstyle, ktorých môže verejnosť poznať z prvého veľkofilmu značky Lego. Vo videu môžu vidieť aj ďalšie postavy z filmov LEGO® Batman vo filme alebo Lego Ninjago vo filme.

Znamená to, že cestujúci uvida pred jazdou množstvo superhrdinov, špeciálne Batmana, ktorý má problém vypnúť si svoje elektronické zariadenie pri vzlete. Letecká spoločnosť s postavičkami upozorňuje aj na zákaz fajčenia na palube alebo na únikové východy.

Prípravy celého inštruktážneho videa trvali 900 dní a použité naň bolo 30 miliónov kociek. Okrem toho, že ho spoločnosť vysiela cestujúcim pred letom, verejnosť si ho môže pozrieť aj na Youtube, kde má už vyše 12 milónov videní.

Zdroj: Adweek.com