Viktor Karvai: „Najviac si vážim klienta, ktorý má jasnú predstavu, je férový a nechá si poradiť.“

Viktor Karvai: „Najviac si vážim klienta, ktorý má jasnú predstavu, je férový a nechá si poradiť.“

Viktor pracuje ako Art Director v Triad Advertising a splnil si tiež sen o vlastnom štúdiu Pixobar. Stihol zozbierať naozaj slušný počet ocenení a Zlatých Klincov má toľko, že ani majster tesár by sa nemusel hanbiť ;) Zaujímalo nás okrem iného, ako sa k dizajnu dostal a čo by poradil začínajúcim dizajnérom :)

 

profilovka

 

Ahoj Viktor, aká bola Tvoja cesta k vizuálnemu dizajnu?

Ahoj, všetko to začalo na elektrotechnickej priemyslovke, kde som sa ako študent odboru Obrazová a zvuková technika prvýkrát dostal k Photoshopu v rámci rozšírenia odboru, pretože na škole sa väčšinou študovala elektrotechnika. Na maturite som si vytiahol otázku z Photoshopu a potom to už išlo akosi samé od seba. Na vysokej škole som skúšal tvoriť weby, učil som sa od skúsenejších dizajnérov, privyrábal som si ako junior grafik. Neskôr som sa zamestnal v reklamnej agentúre a od tej chvíle sa začala moja kariéra v reklame.

Aké je to mať vlastné štúdio? Splnil si si svoj sen?

Vždy som chcel mať raz štúdio, ktoré by sa zaoberalo retušou. Tento sen sa mi splnil, ale teraz si to ešte neuvedomujem, pretože stále pracujem fulltime v Triade ako Art Director. Ako Visual Director Pixobaru som len po večeroch a cez víkendy.

 

Snímka obrazovky 2015-10-12 o 21.53.44

 

Ako vyzerá Tvoj typický pracovný deň?

Typický pracovný deň trávim v Triade, potom sa presuniem domov, dám si večeru, venujem sa manželke a keď mám otvorené nejaké projekty, snažím sa ich po večeroch dokončiť čo najskôr. Keď nemám, snažím sa čo najviac relaxovať, pozerať si nové inšpirácie, alebo si dokončujem svoje osobné projekty.

 

Snímka obrazovky 2015-10-12 o 21.58.10

 

Na čo si zatiaľ vo svojej kariére najviac hrdý? Ocenení máš na konte slušné množstvo :)

Ďakujem :) Hrdý som na každý projekt, ktorý sa úspešne dotiahne do konca, sú naň pozitívne ohlasy a má dobre výsledky. Čo sa týka ocenení, za tie vďačím hlavne kolegom s ktorými som pracoval a pracujem, pretože tie ocenenia by som bez nich nezískal.

Čo si vieš najviac vážiť u klienta?

Najviac si vážim klienta, ktorý má jasnú predstavu, je férový a nechá si poradiť. Klient, ktorý je mojím rovnocenným partnerom a nesnaží sa byť nadradený.

 

Snímka obrazovky 2015-10-12 o 21.54.14

 

Aké vlastnosti sú podľa teba najdôležitejšie pre kvalitného grafického dizajnéra?

Podľa mňa je to hlavne estetické cítenie na vysokej úrovni, vizuálna kreativita, rutina v ovládaní grafických programov, pokora, vytrvalosť, ochota pracovať na sebe a schopnosť prijímať aj negatívnu kritiku. Mal by mať taktiež prehľad v aktuálnych grafických trendoch.

Tvoja rada pre začínajúcich dizajnérov?

Pracujte na sebe, inšpirujte sa od iných dizajnérov, veľa kreslíte a nikdy sa nevzdávajte, stanovte si cieľ a vytrvalo za ním choďte.

 

Snímka obrazovky 2015-10-12 o 21.54.37

 

Tvoj najobľúbenejší dizajnový blog?

Rád si prečítam články na Smashing magazine, Designmodo ale mojím najväčším zdrojom inšpirácie je určite Behance.