Vymeň nevkusnú igelitku za štýlovú slovenskú eko tašku, s ktorou určite zažiariš

Vymeň nevkusnú igelitku za štýlovú slovenskú eko tašku, s ktorou určite zažiariš

Úprimne, koľkí z vás pred odchodom na nákup myslia na to, či so sebou majú aj nákupnú tašku? Predpokladáme, že málokto, a tak nám pri pokladni neostáva nič iné len si zaplatiť igelitku s logom obchodného reťazca a zbytočne zaťažiť životné prostredie. Vymeniť ich však môžeme za krásne eko tašky od slovenských výrobcov, ktoré vydržia dlho, vyzerajú štýlovo a sú „naše“.

Igelitky sú síce na základe zákona spoplatnené, no Slováci ich kupujú aj napriek tomu, nakoľko cena 5-9 centov nie je rozhodujúca. Pred pár rokmi k nám však dorazil trend bavlnených nákupných tašiek. Je možné ich používať stále, udržia aj väčší a ťažší nákup, a zároveň sú módnym doplnkom vášho outfitu.

Nižšie si môžete pozrieť jednotlivé kúsky a ich výrobcov:

Cocopinda

Kto z nás ešte neskomolil nejaké slovo či celú vetu? Značka Cocopinda však z týchto hatlanín a slovných hračiek profituje a tieto motívy tvoria základ jej oblečenia a doplnkov. Stoja za ňou Mýtus Valter, Jaňo a Maťo.

Dostrim

Dostrim je značka Slovenky Mirky. Mirka ponúka štýlové nákupné tašky, ale aj nádherne prevedené a praktické batohy. Ich typickou črtou sú bodky, ľudové motívy, pásiky a výšivky v rôznych farebných kombináciách.

Kreatvory

Kreatvory je rodinná handmade značka, ktorá ponúka široký výber háčkovaných, ručne šitých, štrikovaných a vyrezávaných vecí z prírodných materiálov. Nájdete tam aj tašky s motívom jeleňa či králika, ktorých súčasťou sú aj vtipné nápisy.

Zdroj: Kreatvory

Kura Harabura

Táto originálna slovenská značka je určená pre celú rodinu. Jej vtipné grafiky vás rozosmejú a pohladia na duši.

Slovakiagift

Tvorcami tejto značky sú Sylvia Ciulisová a grafik Vlado Korček. Spolu vyrábajú predmety s folklórnou tematikou. Ich portfólio produktov ponúka nákupné tašky, tričká, ale aj kryty na mobily. Cudzinci si ich zvyknú kupovať aj ako suveníry.

Zdroj: Slovakiagift
Zdroj: Slovakiagift

 

 

Ak máš náhodou svoj vlastný tip, podeľ sa s nami v komentároch!

 

Zdroj: FB Cocopinda, Dostrim, Kreatvory, Kura Habura, Sashe, Slovakiagift,