Vývojárske štúdio zo Slovenska prišlo s prvou „meme“ klávesnicou MEMISTA. Chceš ju aj ty?

Vývojárske štúdio zo Slovenska prišlo s prvou „meme“ klávesnicou MEMISTA. Chceš ju aj ty?

MEMISTA je aplikácia, respektíve špeciálna klávesnica, pomocou ktorej môžete vytvárať meme obrázky a GIF videá priamo v chatovacích aplikáciách ako sú napríklad Facebook Messenger, iMessage či WhatsApp. Aplikáciu vyvinuli vývojári z košickej firmy XSHOX.

Zdroj: Memista

 

V dnešnej dobe už máme aplikácie takmer na všetko. Avšak originálnym nápadom sa v tejto oblasti medze nekladú. Neodmysliteľnou súčasťou každodennej komunikácie mnohých z nás je komunikácia prostredníctvom chatovacích aplikácii. Trendom dnešnej doby je, že trefný obrázok alebo aj „meme“ povie viac než tisíc slov.

Tú prichádza na scénu aplikácia, od slovenského vývojárskeho tímu z Košíc, MEMISTA. Ide o jedinečnú meme klávesnicu, ktorá je (zatiaľ) dostupná pre iOS a rozširuje možnosti bežnej komunikácie do novej dimenzie.

 

Zdroj: Memista

 

Táto unikátna vymoženosť umožňuje pridávanie vlastných popisov do obrázkov a GIF-iek. Je to veľmi jednoduché, stačí si stiahnuť aplikáciu do svojho zariadenia, a potom v nastaveniach pridať špeciálnu klávesnicu medzi tie, ktoré ste doposiaľ používali a povoliť jej prístup. Po tomto kroku môžete klávesnicu plnohodnotne využívať a na jej základe editovať originálne vlastné meme, ktoré môžete posielať komukoľvek chcete.

Slovenský MEMISTA však ide ešte ďalej. Pokiaľ vás omrzí bohatá knižnica meme od tvorcov aplikácie, môžete siahnuť po fotkách z vašej knižnice. Meme môžete vytvoriť, upraviť a uložiť do priečinku obľúbené, kde budú čakať na vhodný moment použitia vo vašom chate. Aplikácia MEMISTA je dostupná zdarma.

Viac o tejto aplikácii sa môžete dozvedieť na webových stránkach Memistu a jeho funkcionalitu dokumentujú videá nižšie:

 

Zdroj: Memista

Pridať komentár