Web Design trendy 2016: Sprievodca

Web Design trendy 2016: Sprievodca

Aj keď už máme Máj, nikdy nie je neskoro si pripomenúť trendy v takom „odvetví“ ako je web dizajn. Ľudia z UXPin dali dokopy veľmi šikovného sprievodcu trendami vo web dizajne pre rok 2016. Ponúkame vám z neho malú ochutnávku.

Mikrointerakcie

Doslova kľúčové pri mobilných appkách. Myslíme tým, tie malé „interakcie“ medzi tými veľkými. Napríklad zmena farby buttony po jeho stlačení, indikátor notifikácií a podobne. Možností je strašne veľa a niekdy je to fakt o detailoch, ktoré dotvárajú celkový „look“ a robia ho user-friendly. Jednoduchá animácie dokáže doslova zázraky.

Humor je samozrejme viac než vítaný, napríklad ako v prípade 404-ky Airbnb.

 Karty

Tento formát tu už bol a stále je veľmi dlho. Dávno pred tým ako prišla digitálna éra. Zoberme si klasické vizitky alebo obyčajné hracie karty. Pointa je v tom, že do jedného „bloku“ dokážeme sústrediť relevantné informácie.

Čo sa týka online sveta, šampión v tomto je samozrejme Pinterest, či Facebook. Tento trend je veľmi využívaný aj v e-commerce alebo aj v iných segmentoch, kde by sme to mohli charakterizovať ako jedna karta, jeden koncept, jeden klik. 

 

Populárne sú samozrejme rôzne gridy, mansory, či farby..  „Karty“ tak môžu vyzerať stále inak a dá sa s nimi pekne vyhrať. Cool riešenie ak potrebujete napríklad rozdeliť obrazovky na 2 polovice…

Minimalizmus

Áno, stále je tu. „Content is King“ je stále trend. Preč zo všetkými zbytočnosťami, nechajte vyniknúť podstatu.

Flat & Material Design Hybrid

K tomuto asi netreba nič viac dodávať. Vďaka ti Google.

 

Bohaté animácie

Pohyblivý obsah je celosvetový trend, čo sa týka online sveta. Videá, animácie, všetko, čo sa môže hýbať nech sa hýbe. Samozrejme s mierou.

 

Dramatická typografia

Vďaka veľkým rozlíšenia a rýchlemu internetovému pripojeniu, ktoré sa stále zrýchľuje, zažívame doslova zlatú éru typografie.

Serif vs. Sans Serif

Populárne sans serif fonty:

  • Proxima Nova
  • Futura
  • Avenir
  • Open Sans
  • Helvetica Neue

Populárne serif fonty:

  • Caslon
  • Garamond
  • Freight Text
  • Minion
  • FF Meta Serif

 

Fantastické farby

Rok 2015 bol skôr o tých svetlejších farbách, no 2016 to posunie a už posúva na úplne iný level. Veď posúďte sami. Duo tone, overlay, gradient, zvýraznené kľúčové slová…

 

Dlhé scrollovanie

Never-ending story. Do nekonečna a ešte ďalej. Scrolluješ, scrollujem, scrollujeme a tak ďalej. Asi chápeme.

 

Ak by ste mali záujem o kompletný prehľad trendov ako aj sprievodcu v elektronickej podobe od UXPin, klikajte sem.

 

 

Zdroj, foto: uxpin.com

Pridať komentár