Zalomiť časopis, či navrhnúť web na renovovanom notebooku? Tento slovenský brand búra všetky predsudky

Zalomiť časopis, či navrhnúť web na renovovanom notebooku? Tento slovenský brand búra všetky predsudky

Trend udržateľnosti je v rozkvete po celom svete a neobišiel ani oblasť výpočtovej techniky. Elektroodpad sa množí a z roka na rok je to čoraz horšie. Odpoveďou na tento problém by mohla byť renovovaná výpočtová technika. Je však dostatočne sexi na to, aby si si ju kúpil napríklad aj ty?

Úprimne povedané, nie je. Každý baží po nových technologických vychytávkach a predbieha sa v tom, či tá jeho obrazovka bude dostatočne veľká a či bude procesor jeho obľúbenej značky z roka na rok rýchlejší. Avšak, ako sa hovorí, každá minca má dve strany alebo nie je všetko zlato, čo sa blyští. U výpočtovej techniky to platí možno dvojnásobne.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kde skončí tvoj notebook, ktorý si práve vymenil za nový? Zrecykloval si ho? Odovzdal do špecializovanej predajne? A čo potom? Realita je však taká, že množstvo elektroniky skončí aj tak na skládkach, a to určite nerobí dobrotu nášmu životnému prostrediu.

Zoznám sa s Refurbished

Ani si možno netušil, ale spomínaná renovovaná technika je poriadne veľký biznis. Dokonca aj na našom malom Slovensku sme natrafili na pomerne veľkého hráča v tomto segmente, ktorý je doslova unikát aj poriadne ďaleko za našimi hranicami. Keď sme si ho pozreli detailnejšie, zistili sme, že to so záchranou našej planéty myslí naozaj vážne. Namakaný web, kopec produktov (od notebookov až po tlačiarne) od svetových značiek za fantastické ceny a k tomu vynikajúce služby, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani škriekajúci zelený trpaslík. Reč je o značke Refurbished, ktorá je v renovácii a IT biznise naozaj doma a udáva trend v celom segmente.

Svieža komunikácia

Pod pojmom “renovovaná výpočtová technika” si asi predstavíš všetko možné, len nie kvalitu a tvoju spokojnosť. Opak je však pravdou. Táto značka búra všetky predsudky, ktoré si mal napríklad pri notebookoch z “druhej ruky”. Nie len poctivým procesom renovácie, ktorý tu prebieha naozaj na vysokej úrovni, ale aj online komunikáciou, ktorá ti ukáže, že mať renovovanú techniku je naozaj cool. Veľmi sa nám páči ich komunikácia na sociálnych sieťach, ktorá sa vymyká stereotypu a vyzerá, že sa páči aj ich fanúšikom.

Túto jar prišla značka Refurbished aj s 3 kampaňovými videami, ktoré ti ukážu, že mať výkonný stroj za super cenu nie je nemožné. Samozrejme, berieme do úvahy, že nejedná sa o nové zariadenia. Kolegovia zo StartItUp dokonca jeden kus nedávno aj testovali a ostali sme dosť prekvapení, keďže testovaný notebook vyzeral ako nový a ešte k tomu bol aj štýlovo zabalený.

Určite stojí za zmienku, že za celou komunikáciou značky stojí kreatívne štúdio z Banskej Bystrice – Vizua. Nám je veľmi sympatické, že tak veľká značka na poli renovovanej techniky, akou Refurbished bezpochyby je, si vybrala na svoju komunikáciou agentúru mimo Bratislavy.

Suma sumárum

Sympatická značka, s veľmi sympatickým posolstvom a sviežou komunikáciou. Myslieť ekologicky je dnes nie len trendom, ale aj potrebným elementom v hlavách každého z nás ak chceme, aby tu po nás niečo zostalo aj pre ďalšie generácie. Samozrejme, vždy sa dá čo zlepšovať, no značka Refurbished nás osobne veľmi presvedčila, že dať šancu renovovanej technike sa oplatí!

Viac na www.refurbished.sk, kde nájdete skoro 4000 kusov produktov skladom.