Zapretekaj si so Super Máriom na reálnych cestách

Zapretekaj si so Super Máriom na reálnych cestách

10. marec je svetovým dňom jednej z najobľúbenejších postavičiek zo sveta videohier – Super Maria. Každý so smartfónom s operačným systémom Android či iOS a aplikáciou Google Maps, má možnosť vyskúšať si preteky po cestách s touto legendou.

Zdroj: Google Maps

Ak sa pýtaš prečo svetový deň Super Maria pripadá práve na 10. marca, vysvetlenie je jednoduché… Meno Mario sa dá prepísať aj ako Mar10.

Google tohto roku oslávil tento deň vo veľkom štýle. V spolupráci s Nintendom uviedli Maria do služby Google Maps v systémoch iOS a Android. Mario Time, ako to nazval Google, je k dispozícii v najnovších mobilných aplikáciách Google Maps. Nová žltá ikona „?“, sa objaví vedľa destinácií, ktorá umožní, aby sa Mario s jeho motokárou stal navigačnou šípkou a sprevádzala vás na tvojej ceste. Google, čo sa týka zaujímavých spolupráci, participuje aj na rôznych appkách, najmä, čo sa týka umenia.

Zdroj: Google Maps

Počas cesty na teba nebudú útočiť žiadne červené panciere, ani banány, čiže ak si za volantom, nemusíš sa obávať žiadneho nemilého prekvapenia. Mario bude k dispozícii ako jednoduchý ukazovateľ polohy v celej Google Maps po celý týždeň. Je tu aj skryté veľkonočné vajíčko: keď klepneš na ikonu „?“ 100 krát, budeš počuť zvuk 1-UP rovnako ako v hrách Nintendo.

Aj keď by sme mohli zvyčajne očakávať, že tento typ „prekvapenia“ sa objaví na 1. apríla, respektíve Deň bláznov, nie je to prvýkrát, čo Google prispôsobil vzhľad aplikácie Google Maps. Spoločnosťv roku 2015 transformovala svoj ukazovateľ polohy na TIE fightera alebo X-Winga na oslavu vydania Star Wars: The Force Awakens.

Zdroj: theverge.com

Pridať komentár