Zuzana Brendzová o projekte Digital Jungle: kurzy a workshopy digitálnej tvorby

Zuzana Brendzová o projekte Digital Jungle: kurzy a workshopy digitálnej tvorby

Porozprávali sme sa so Zuzkou Brendzovou o projekte Digital Jungle: kurzy a workshopy digitálnej tvorby. Je to veľmi zaujímavý a prínosný projekt a preto stojí za to dozvedieť sa o ňom niečo viac.

 

digital_3

 

Ahoj Zuzka, Digital Jungle sa nám páči. Z vlastnej skúsenosti viem, že dostať sa ku kvalitným kurzom z oblasti digitálnej tvorby je veľmi ťažké. Ako si prišla k myšlienke založiť Digital Jungle?

 Študovala som na rôznych výškach a pracovala prevažne v marketingu a stále viac som si uvedomovala možnosti jeho využitia takmer v akejkoľvek oblasti. Zároveň som sa stretávala so strachom mladých z neľahkého uplatnenia sa na trhu. To ma motivovalo k založeniu projektu, ktorý v nich tento strach odbúra a pomôže im získavať prax v niečom, čo využijú nielen pri prezentácii seba, ale aj v rámci práce v rôznych oblastiach.

 

Prečo práve Bratislava a Nitra?

Nitra preto, lebo je to moje rodné mesto a chcem mu niečo vrátiť. Je plné študentov a mladých ľudí. Tak prečo im nedať možnosť naučiť sa popri škole niečo praktické? A Bratislava preto, lebo tu momentálne žijem a napriek tomu, že sa tu toho deje veľmi veľa, neformálne vzdelávanie v digitálnej tvorbe a v online marketingu už od strednej školy tu chýba.

 

digital_5

 

Čomu si sa profesijne venovala doteraz?

V minulosti som pracovala ako grafický dizajnér, spravovala e-shop či pracovala ako marketingový manažér, až som sa dostala do online marketingovej agentúry na kombinovanú eventovo-marketingovú pozíciu. Popri tejto práci som vo voľnom čase učila na základnej umeleckej škole.

 

Aké kurzy ponúkate momentálne a čo plánujete do budúcna doplniť?

Momentálne máme 3 druhy kurzov. Kurz grafického dizajnu, písania blogových článkov a tvorby blogov a webov cez WordPress. Zatiaľ ide o kurzy pre začiatočníkov a sú stavané tak, aby účastníci okrem samotnej tvorby grafiky, článkov či webov pochopili marketing za tým celým a naučili sa zaujať publikum.

Do budúcna plánujeme kurzy pre pokročilých a veľa iných workshopov. Všetko sa ale bude ,,točiť” okolo marketingu, umenia a médií.

 

digital_2

 

Ktoré kurzy sú najžiadanejšie? Ponúkate dokonca možnosť zostaviť si kurz na mieru.

Zatiaľ je záujem o všetky kurzy vyrovnaný. Možnosť zostaviť si kurz na mieru sme poskytli preto, pretože si to sami ľudia vypýtali. Máme záujemcov, ktorí sú napríklad zo stredného či východného Slovenska a do Bratislavy zavítajú iba občas. Preto im vyhovuje prezenčno-dištančná forma. A práve tomu sme sa dokázali prispôsobiť.

 

Bolo ťažké nájsť lektorov na jednotlivé oblasti?

Nie, jednotliví oslovení lektori do projektu šli s nadšením od začiatku. Ak nejaký odmietol, dôvod bol prevažne ten, že nemal dostatok skúseností s učením a netrúfli si na to. Snažíme sa, aby lektori mali už niečo odučené a vedeli prezentovať. Ak je totiž niekto odborník, neznamená to hneď, že chce alebo vie učiť.

 

digital_4

 

Sú jednotlivé kurzy vhodné aj pre deti alebo skôr len pre dospelých?

Kurzy sú vhodné pre deti aj dospelých. Stále častejšie zisťujeme, že v dnešnej dobe na veku čoraz menej záleží a hlavne v digitály sa rozdiely v rýchlosti naberania zručnosti zmenšujú. Kurzy sú určené hlavne pre stredoškolákov a vysokoškolákov, no nebránime sa ani výnimkám vo veku, či už smerom nadol, alebo nahor.

 

Aké máte plány a víziu do budúcna?

Náš plán je rozšíriť sa aj do iných miest a hľadať možnosti, ako kurzy cenovo sprístupniť širšej verejnosti. Takisto chceme viac rozbehnúť spoluprácu so samotnými školami a študentom dať niečo navyše – to čo im na škole chýba.

 

Čo ťa najviac teší na tvojej aktuálnej práci?

Najviac ma tešia pozitívne ohlasy, ktorých máme veľmi veľa. Hlavne od študentov a škôl. To je tá najväčšia motivácia. Takisto ma teší, keď sa o nás niekto zmieni alebo napíše, aký super projekt robíme a že tu už dlho niečo také chýbalo.